LGBTİ+ DESTEĞİ

Güvenli, olumlayıcı ve yargılamayan bir ortamda cinselliğinizi, ilişkilerinizi ya da toplumsal cinsiyetinizi ifade etmek isterseniz, LGBTİ+ bireylere psikolojik danışma hizmeti verilmektedir.

LGBTİ+ bireyleri benzersiz yaşam deneyimlerine sahiptir. Kaygı ve depresyon gibi durumlarda bile çoğu kez heteronormatif, cisgender (natrans) insanların yaşadığı kaygı ve depresyondan farklı nedenleri vardır.

İster kendinizi kabullenme üzerinde çalışıyor olun, ister aile çatışmalarıyla uğraşıyor olun, ister ilişkilerdeki zorluklarla mücadele ediyor olun, psikolojik danışmanlık süreci benlik duygunuzu oluşturmanıza ve kimliğinizi kucaklamaniza yardımcı olacaktır. Bu süreç aynı zamanda sizi hayatın iniş çıkışlarına hazırlayacak başa çıkma becerilerini nasıl geliştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Kendine değer verme, öz-saygı, iletişim, yakın ilişkiler, yaşam geçişleri, çeyrek yaşam krizi gibi konuların yanı sıra cinsel yönelimini keşfetme, ifade etme, geçiş süreci, arkadaşlarına, aileye, meslektaslarina açılma, yeni kimliğinde ilk ilişkiyi yönetme, ayrımcılık ve zorbalıkla basa cikma konularına yönelik psikolojik danışma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

LGBTİ+ bireylerle ilgili dernek ve kuruluşlardan bazılarının web adresleri aşağıda bulunmaktadır.

Dr. Mana Ece Tuna

Telefon

+90 533 811 2089

Telefonla randevu almak için Pazar günleri hariç diğer günler, saat 10.00-18.00 arasında arayabilirsiniz.

E-Posta

manaecetuna@gmail.com

Adres

Cinnah Cad. 37/19, 3.Kat, Çankaya / Ankara