ÇALIŞMA KONULARI

Dr. Tuna, yakın ilişkilerle, özellikle romantik, ebeveyn, kardeş, arkadaş ve iş yerindeki ilişkilerle ilgili getirilen konular üzerinde çalışmaktadır. Psikolojik danışma/psikoterapi sürcinde bireyin ilişkilerinde ne tür davranış örüntülerine sahip olduğu, bunların nedenleri ve bu davranışların bireyin yaşamını nasıl şekillendirdiğini anlamalarına yardım edilmektedir.

Danışanlarla işbirliği içinde onların farkındalığını arttırarak danışanların geçmiş ve şu anlarına dair yeni bir bakış açısı ve anlayış kazanmalarına yardım ederek yaşamlarının bir sonraki bölümünde kendilerini daha güvenli hissetmelerini sağlamak Dr. Tuna’nın amacıdır.

Dr. Tuna, uygulamalarında insancıl yaklaşımlar içinde olan Birey Odaklı ve Varoluşçu Yaklaşımları temel alarak, Bilişsel-Davranışçı, Bağlanma ve Sistemik Yaklaşımları kullanmaktadır. Psikolojik danışma/psikoterapi sürecine kültüre duyarlı ve çokkültürlü bir bakışaçısıyla yaklaşılmaktadır. Ayrıca, LGBTİ+ bireylerle psikolojik danışma sürecinde Olumlayıcı Psikolojik Danışma (Affirmative counseling) yaklaşımı ile süreç yürütülmektedir.

Dr. Tuna, ilişki sorunları, kayıp ve yas süreci, stres yönetimi, performans kaygısı, kariyer geçişleri, yaşam geçişlerindeki zorluklar (ilişki sonlanması, evlilik hazırlığı, başka bir şehre/ülkeye taşınma, çocuk sahibi olma, yeni bir işe başlama) gibi çeşitli konularda psikolojik danışma/psikoterapi hizmeti vermektedir. Dr. Tuna, 18 yaş üstü bireylerle çalışmaktadır. Emekli, üniversite öğrencisi, LGBTİ+ bireyler, farklı etnik ve dini köklere sahip olanlar, engelli ya da çeşitli sosyal sınıflardan bireylerle uygulamalarını yapmaktadır.

Dr. Mana Ece Tuna

Telefon

+90 533 811 2089

Telefonla randevu almak için Pazar günleri hariç diğer günler, saat 10.00-18.00 arasında arayabilirsiniz.

E-Posta

manaecetuna@gmail.com

Adres

Cinnah Cad. 37/19, 3.Kat, Çankaya / Ankara